custom-header

Piękny i uniwersalny rodzaj ogrodzeń

Piękny i uniwersalny rodzaj ogrodzeń

Piękny i uniwersalny rodzaj ogrodzeń

Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym z jakich elementów składa się architektura naszego codziennego krajobrazu. Wynika to najprawdopodobniej z tego, że miejsca, które widujemy często już nam się opatrzyły, a poza tym mamy wiele innych spraw na głowie, niż tego rodzaju rozmyślania.

Wychodzimy zatem na ulicę w naszym mieście i widzimy jedną znaną dobrze całość, spiesząc się na umówione spotkanie. Ale gdybyśmy dokładniej przyjrzeli się miejskiej przestrzeni, dostrzeglibyśmy pojedyncze elementy, które składają się na jej pełen obraz. Jednym z takich elementów są obiekty odgradzające od siebie poszczególne przestrzenie, na przykład łańcuchy miejskie, które organizują chociażby przepływ ludzi, czy pojazdów. Ich rolą jest rozsądne zarządzanie płaszczyzną, ale oprócz swojej funkcjonalności powinny mieć także swoją estetykę.

Ciekawą i elegancką formą odgradzania przestrzeni mogą stanowić łańcuchy stalowe, ponieważ bardzo pięknie prezentują się w architekturze miasta jako swoisty akcent do tego, co już skonstruowano do tej pory. Wyobraźmy sobie ulicę, po której obydwu stronach biegnie chodnik wydzielony od niej pięknym ogrodzeniem z łańcuchów. Całe miejsce wygląda od razu dostojniej, chociaż nie każdy uświadomi sobie dlaczego. Wydaje się też, że łańcuchy wpisują się zarówno w charakter starej zabudowy, jak i nowoczesnych rozwiązań, a w miastach często te dwa nurty się ze sobą łączą ze względu na historię, ale też nieustający rozwój.

Łańcuchy, to zatem rozwiązanie praktyczne i uniwersalne. Warto następnym razem wychodząc z domu przyjrzeć się ile jest takich rozmaitych elementów, które pomagają upiększać otoczenie, a którym zazwyczaj nie przypisujemy estetycznej roli. Skoro jeden dodatek potrafi dodać elegancji niejednemu strojowi, to jeden element architektury potrafi z pewnością dodać uroku niejednemu miastu.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *