custom-header

Relaks w przestrzeni publicznej

Relaks w przestrzeni publicznej

Ławka parkowa

Parki miejskie są ciekawym fenomenem. Z jednej strony jest to przestrzeń publiczna, po której poruszać może się każdy. Ludzie wyprowadzają tam psy, biegają, uprawiają różne sporty. Większość takich miejsc nieustannie oscyluje pomiędzy ciszą a hałasem. Interesujący jest fakt, że wiele osób właśnie tam szuka spokoju, lubi usiąść sobie w jakimś rogu i poczytać książkę lub zwyczajnie delektować się pogodą.

Z tych powodów parki są dziwnym połączeniem sprzecznych właściwości, które z jakiegoś powodu są w stanie dobrze funkcjonować – organizowane są tam przecież festiwale, rodziny wybierają się do tam na pikniki i wspólne spacery. Pomimo tego, konkretne parki cieszą się większą popularnością niż inne. Co jest powodem takiego stanu rzeczy? W dużej mierze ich wyposażenie – ławki parkowe odgrywają ogromną rolę w przyciąganiu ludzi.

Co cechuje dobrą ławkę?

Wbrew pozorom, park jest dość trudnym środowiskiem dla wszelkiego wyposażenia. Po pierwsze, znajduje się on na zewnątrz i wystawiony jest na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Intensywny deszcz, śnieg i upały mogą pozostawić piętno nawet na najbardziej wytrzymałych materiałach. Kolejną kwestią jest nieustanna ingerencja ludzi, przez których sprzęt zwyczajnie się zużywa. Ławki parkowe koniecznie muszą być do takich efektów przystosowane. Solidna konstrukcja oraz dobre gatunkowo tworzywa to podstawa, lecz nie powinno się zrezygnować z regularnych kontroli ich stanu. Przy tym wszystkim nie można oczywiście zapomnieć o oferowanym przez nie komforcie. Jak wiadomo, użycie miękkiego siedziska odpada, dlatego dobrze jest postawić chociaż na wygodny kształt oparcia. Nabyte egzemplarze powinny posiadać także estetyczny wygląd, który skomponuje się z klimatem parku.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *