custom-header

Wózkiem w miasto

Wózkiem w miasto

Wózkiem w miasto

Młode mamy poruszające się z wózkami po mieście, niejednokrotnie mają nie lada wyzwanie. Nie chodzi tu o to źle zaparkowane samochody czy dziury w chodnikach. Bariery uliczne są na każdym kroku.

Poważnym problemem są wysokie progi. Chcąc przejść przez ulicę, często wózek należy wysoko podnieść, aby wjechać nim na chodnik. Jeśli ma on wysokie pompowane koła to nie jest to wielki problem, natomiast przy małych wózkach spacerowych, może to stanowić wyzwanie.

W następnej kolejności są chodniki wykonane z płyt, które często są połamane albo się przechylają. Mogą one stanowić niebezpieczeństwo dla dziecka w wózku. Jeśli zatrzyma się spacerówką, z małymi kołami, na takim „luźnej” płytce to wózek się przechyli, a ciężar dziecka spowoduje, że się po prostu przewróci. Stąd mamy bardzo uważają.

Istotne bariery miejskie to także zbyt strome podjazdy. Wprawdzie przy zejściach do podziemnych przejść często są zamontowane windy, jednak zdarza się, że są nieczynne. Awarie powodują, że mama z wózkiem musi się nagimnastykować, aby zjechać albo wjechać. Są to niebezpieczne sytuacje i kobiety muszą ominąć przeszkodę. Miejscy architekci powinni zadbać, już w fazie projektu pomyśleć o wszystkich mieszkańcach. Także tych najmniejszych.

W naszej strefie klimatycznej ważne jest też, aby podjazdy było wykonane z odpowiednich materiałów antypoślizgowych. Idealnie by było, aby każdy chodnik był wykonany z takich płytek. To na nich powinno spoczywać przekonanie inwestora o użycia odpowiednich materiałów. Niedopuszczalne jest, aby rodzic z wózkiem ślizgał się po podjeździe albo chodniku. Oczywiście służby miejskie powinny pamiętać, aby systematycznie sprawdzać stan wind i chodników. Ludzie przede wszystkim chcą się czuć bezpiecznie i łatwo poruszać po mieście.

Sprawdź bariery i ogrodzenia miejskie na konarch.pl – https://konarch.pl/kategoria/inne/bariery-i-ogrodzenia/

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *